185/70R13 106/104N GT Savero TL Tyre Only
Model Ref: TY131857-04
£73.02 inc. VAT
Product Details
185/70R13 106/104N GT Savero Tyre
**Please Note** Wheel rim and valve are used for illustrative purposes only and are not included in sale of tyres only.
Specification
| Product Type | Tyre |
|---|---|
| Application | H/S Trailer |
| Tyre Size | 185/70 |
| Load Rating | 106/104N |
| Tyre Tread Pattern | Savero |
| Fuel Efficiency | E |
| Wet Grip Rating | E |
| Wheel Diameter | 13.0in |
| Wheel Width | 0.00in |
| Stud Qty | 0in |
| PCD | 0.0mm |
| PCD Inch | 0.0in |
| Centre Bore | 0.0mm |
| Offset | 0.0mm |
| Stud Diameter | 0.0mm |
Wish List
TY131857-04


