4.80/4.00-8 63M Tyre & 4 Stud, 115mm PCD Rim
Model Ref: AS084-29B
£21.49 inc. VAT
| Quantity | Price inc. VAT |
|---|---|
| 1+ | £21.49 |
| 2+ | £21.07 |
| 5+ | £20.42 |
Product Details
4.80/4.00-8 63M (4pr) Wanda P811 TL Tyre
Fitted To 2.50x8 4 Stud, 115mm PCD, 85mm Centre Bore Wheel
Specification
| Product Type | Tyre & Wheel Assembly |
|---|---|
| Application | H/S Trailer |
| Tyre Size | 4.80/4.00 |
| Ply | 4 ply |
| Load Rating | 63M |
| Tyre Tread Pattern | P811 |
| Wheel Diameter | 8.0in |
| Wheel Width | 2.50in |
| Stud Qty | 4in |
| PCD | 115.0mm |
| PCD Inch | 0.0in |
| Centre Bore | 85.0mm |
| Offset | 0.0mm |
| Stud Diameter | 12.3mm |
Wish List
AS084-29B


