22x11.00-8 43J Tyre & 4 Stud, 101.6mm PCD Rim
Model Ref: AS082211-17D
£56.95 inc. VAT
| Quantity | Price inc. VAT |
|---|---|
| 1+ | £56.95 |
| 2+ | £55.81 |
| 5+ | £54.11 |
Product Details
22x11.00-8 43J (4pr) Wanda P323 Knobby TL "E" Marked Tyre
Fitted to 7.00x8 4 Stud, 101.6mm (4" With Grease Nipple Cutout) PCD, 67mm Centre Bore Wheel
Specification
| Product Type | Tyre & Wheel Assembly |
|---|---|
| Application | ATV Trailer |
| Tyre Size | 22x11.00 |
| Ply | 4 ply |
| Load Rating | 43J |
| Tyre Tread Pattern | P323 Knobby |
| Wheel Diameter | 8.0in |
| Wheel Width | 7.00in |
| Stud Qty | 4in |
| PCD | 101.6mm |
| PCD Inch | 4.0in |
| Centre Bore | 67.0mm |
| Offset | 0.0mm |
| Stud Diameter | 12.5mm |
Wish List
AS082211-17D


