175R13 97/95Q WR082 & 4 Stud, 100mm Rim
Model Ref: AS13175-12F
£54.24 inc. VAT
| Quantity | Price inc. VAT |
|---|---|
| 1+ | £54.24 |
| 2+ | £53.16 |
| 5+ | £51.53 |
Product Details
175R13 97/95Q Wanda WR082 Tyre
Fitted to 5.0Jx13 4 Stud, 100mm (Without Grease Nipple Cutout) PCD, 60.5mm Centre Bore, ET30 Wheel
Specification
| Product Type | Tyre & Wheel Assembly |
|---|---|
| Application | H/S Trailer |
| Tyre Size | 175 |
| Ply | N/A |
| Load Rating | 97/95Q |
| Tyre Tread Pattern | WR082 |
| Fuel Efficiency | E |
| Wet Grip Rating | E |
| Wheel Diameter | 13.0in |
| Wheel Width | 4.50in |
| Stud Qty | 4in |
| PCD | 100.0mm |
| PCD Inch | 0.0in |
| Centre Bore | 60.5mm |
| Offset | 30.0mm |
| Stud Diameter | 15.5mm |
Wish List
AS13175-12F


