290/65-10 4pr 89A8 All Trail II TL (24x10.50-10) "E" Carlisle/Carlstar
Model Ref: TY1029065-01
£108.10 inc. VAT
Product Details
Specification
| Product Type | Tyre |
|---|---|
| Application | ATV/UTV |
| Tyre Size | 290/65 (24x10.50) |
| Ply | 4pr |
| Load Rating | 89A8 |
| Tyre Tread Pattern | All Trail / All Trail II |
| Wheel Diameter | 10.0in |
| Wheel Width | 0.00in |
| Stud Qty | 0in |
| PCD | 0.0mm |
| PCD Inch | 0.0in |
| Centre Bore | 0.0mm |
| Offset | 0.0mm |
| Stud Diameter | 0.0mm |
Wish List
TY1029065-01

