4.50x13 4 Stud, 139.7 (5.5") PCD Wheel Only
Model Ref: WH1345-24
£36.00 inc. VAT
Product Details
4.5Jx13 4 Stud, 139.7mm (5.5") PCD, 95.5mm Centre Bore, ET26 Wheel
**Please Note**Tyre and valve are used for illustrative purposes only and are not included in sale of wheels only.
Specification
| Product Type | Wheel |
|---|---|
| Application | H/S Trailer |
| Wheel Diameter | 13.0in |
| Wheel Width | 4.50in |
| Stud Qty | 4in |
| PCD | 139.7mm |
| PCD Inch | 5.5in |
| Centre Bore | 95.5mm |
| Offset | 26.0mm |
| Stud Diameter | 15.0mm |
Wish List
WH1345-24

