18x6.50-8 6pr P332 Turf TL Wanda
Model Ref: TY081865-11
£30.38 inc. VAT
Product Details
Wanda 18x6.50-8 6pr P332 Tubeless Turf Tyre
The Wanda P332 is the perfect choice for both Commercial & Residential mowing equipment, offering quality & performance at a competitive price point.
With a modern, deep tread pattern and square shoulder design, the P332 offers high levels of grip whilst also being turf friendly.
Supplied as tyre only - Wheel rim (if pictured) is not included.
Specification
| Product Type | Tyre |
|---|---|
| Application | Lawn And Garden |
| Tyre Size | 18x6.50 |
| Ply | 6pr |
| Tyre Tread Pattern | P332 |
| Wheel Diameter | 8.0in |
| Wheel Width | 0.00in |
| Stud Qty | 0in |
| PCD | 0.0mm |
| PCD Inch | 0.0in |
| Centre Bore | 0.0mm |
| Offset | 0.0mm |
| Stud Diameter | 0.0mm |
Wish List
TY081865-11

