3.00-4 4pr Wanda P6075 Diamond TT + TR87 BMV Inner Tube Wanda
Model Ref: TY043-03
£12.96 inc. VAT
Product Details
Wanda 300-4 4pr P6075 Tube-Type Diamond Tyre + TR87 BMV Inner Tube
The Wanda P6075 is the perfect choice for both Commercial & Residential mowing equipment, offering quality & performance at a competitive price point.
With its diamond tread pattern design, the P6075 is perfect for cutting decks, hand carts and general lawn & garden equipment.
Supplied as tyre & TR87 Bent Metal Valve inner tube set - Wheel rim (if pictured) is not included.
Specification
| Product Type | Tyre |
|---|---|
| Application | Lawn And Garden |
| Tyre Size | 3.00 |
| Ply | 4pr |
| Tyre Tread Pattern | P6075 |
| Wheel Diameter | 4.0in |
| Wheel Width | 0.00in |
| Stud Qty | 0in |
| PCD | 0.0mm |
| PCD Inch | 0.0in |
| Centre Bore | 0.0mm |
| Offset | 0.0mm |
| Stud Diameter | 0.0mm |
Wish List
TY043-03

