25x12.00-9 4pr P318 Knobbly TL Wanda
Model Ref: TY092512-13
£69.79 inc. VAT
Product Details
Wanda 25x12.00-9 4pr P318 Knobbly ATV Tubeless Tyre
The Wanda P318 is the perfect choice for ATV/UTV machines and trailer equipment, offering quality & performance at a competitive price point.
With its block knobbly tread pattern, the P318 offers excellent grip and traction on all ground types.
Supplied as tyre only - Wheel rim (if pictured) is not included.
Specification
| Product Type | Tyre |
|---|---|
| Application | ATV/UTV |
| Tyre Size | 25X12.00 |
| Ply | 4pr |
| Tyre Tread Pattern | P318 |
| Wheel Diameter | 9.0in |
| Wheel Width | 0.00in |
| Stud Qty | 0in |
| PCD | 0.0mm |
| PCD Inch | 0.0in |
| Centre Bore | 0.0mm |
| Offset | 0.0mm |
| Stud Diameter | 0.0mm |
Wish List
TY092512-13

