22x11.00-8 4pr P323 Knobby TL 43J "E" Wanda
Model Ref: TY082211-17
£57.60 inc. VAT
Product Details
22x11.00-8 43J (4pr) Wanda P323 Knobby TL "E" Marked Tyre
Popular fitment for ATV & Quad bikes as well as ATV Trailers.
**Please Note** Wheel rim and valve are used for illustrative purposes only and are not included in sale of tyres only.
Specification
| Product Type | Tyre |
|---|---|
| Application | ATV/UTV |
| Tyre Size | 22X11.00 |
| Ply | 4pr |
| Load Rating | 43J |
| Tyre Tread Pattern | P323 |
| Wheel Diameter | 8.0in |
| Wheel Width | 0.00in |
| Stud Qty | 0in |
| PCD | 0.0mm |
| PCD Inch | 0.0in |
| Centre Bore | 0.0mm |
| Offset | 0.0mm |
| Stud Diameter | 0.0mm |
Wish List
TY082211-17

