5.00-10 72N Tyre & 4 Stud, 115mm PCD Rim
Model Ref: AS105-22C
£38.94 inc. VAT
| Quantity | Price inc. VAT |
|---|---|
| 1+ | £38.94 |
| 2+ | £38.17 |
| 5+ | £37.00 |
Product Details
5.00-10 72N (4pr) Cordial T700 TL Tyre
Fitted To 3.50x10 4 Stud, 115mm PCD, 85mm Centre Bore Wheel
Specification
| Product Type | Tyre & Wheel Assembly |
|---|---|
| Application | H/S Trailer |
| Tyre Size | 5.00 |
| Ply | 4 ply |
| Load Rating | 72N |
| Tyre Tread Pattern | T700 |
| Wheel Diameter | 10.0in |
| Wheel Width | 3.50in |
| Stud Qty | 4in |
| PCD | 115.0mm |
| PCD Inch | 0.0in |
| Centre Bore | 85.0mm |
| Offset | 0.0mm |
| Stud Diameter | 12.3mm |
Wish List
AS105-22C


