ALgrip Capnut Pliers For Alcoa®* Wheels
Model Ref: ALGRIP
£12.00 inc. VAT
Product Details
ALgrip Capnut Pliers For Alcoa®* Wheels pinchers are a handy tool for applying and removing ALcover Stainless Steel Nut Covers for Alcoa® Wheels.
* The “ALCOA” name and the geometric symbol are registered trademarks of Alcoa® USA Corp. and are licensed to Howmet Aerospace Inc., its subsidiaries, and their third-party distributors, including Tyre-Line Original Equipment Ltd T/A Wheels.co.uk
Specification
| Product Type | Accessory |
|---|---|
| Application | Alcoa® Wheel Nuts, Inserts And Covers |
| Wheel Diameter | 0.0in |
| Wheel Width | 0.00in |
| Stud Qty | 0in |
| PCD | 0.0mm |
| PCD Inch | 0.0in |
| Centre Bore | 0.0mm |
| Offset | 0.0mm |
| Stud Diameter | 0.0mm |
Wish List
ALGRIP

