155/70R13 106/104N Compass CT7007 Tyre Only
Model Ref: TY131857-17
£52.80 inc. VAT
Product Details
185/70R13 106/104N Compass CT7007 TL Tyre
Specification
| Product Type | Tyre |
|---|---|
| Application | H/S Trailer |
| Tyre Size | 185/70 |
| Ply | N/A |
| Load Rating | 106/104N |
| Tyre Tread Pattern | CT7007 |
| Fuel Efficiency | D |
| Wet Grip Rating | C |
| Wheel Diameter | 13.0in |
| Wheel Width | 0.00in |
| Stud Qty | 0in |
| PCD | 0.0mm |
| PCD Inch | 0.0in |
| Centre Bore | 0.0mm |
| Offset | 0.0mm |
| Stud Diameter | 0.0mm |
Wish List
TY131857-17


