180/85-10 6pr 45J Intense Sport M1 MST TL (22x7.00-10) "E" Marastar
Model Ref: TY1018085-01
£42.48 inc. VAT
Product Details
Intense® Sport M1 180/85-10 (22x7.00-10) 6pr 45J
ATV Tyres for Off-Road
- 6-ply rating, durable construction
- Excellent traction on loose terrain and hard terrain
- Perfect handling thanks to the ideally placed knobs
- Split-knob design on front sizes provides the best performance
- Efficient tread block edges for traction
- “E” marked for full ECE road homologation
Specification
| Product Type | Tyre |
|---|---|
| Application | ATV/UTV |
| Tyre Size | 180/85 (22x7.00) |
| Ply | 6pr |
| Load Rating | 45J |
| Tyre Tread Pattern | Intense Sport M1 |
| Wheel Diameter | 10.0in |
| Wheel Width | 0.00in |
| Stud Qty | 0in |
| PCD | 0.0mm |
| PCD Inch | 0.0in |
| Centre Bore | 0.0mm |
| Offset | 0.0mm |
| Stud Diameter | 0.0mm |
Wish List
TY1018085-01

