180/85-10 6pr 45J Intense Path MST TL (22x7.00-10) "E" Marastar
Model Ref: TY1018085-02
£49.50 inc. VAT
Product Details
Marastar Intense® Path 180/85-10 (22x7.00-10) 6pr 45J
ATV Tyres for On-Road
- 6-ply rating, strong construction
- Directional tread pattern
- Designed for use on hard, paved and gravel surfaces
- Convincing traction on all hard surfaces
- Large blocks for smooth ride and long tyre life
- "E" marked for full ECE road homologation
Specification
| Product Type | Tyre |
|---|---|
| Application | ATV/UTV |
| Tyre Size | 180/85 (22x7.00) |
| Ply | 6pr |
| Load Rating | 45J |
| Tyre Tread Pattern | Intense Path |
| Wheel Diameter | 10.0in |
| Wheel Width | 0.00in |
| Stud Qty | 0in |
| PCD | 0.0mm |
| PCD Inch | 0.0in |
| Centre Bore | 0.0mm |
| Offset | 0.0mm |
| Stud Diameter | 0.0mm |
Wish List
TY1018085-02

