155R13 90/88N WR082 & 4 Stud, 100/60.5 Rim
Model Ref: AS13155-11E
£53.88 inc. VAT
| Quantity | Price inc. VAT |
|---|---|
| 1+ | £53.88 |
| 2+ | £52.80 |
| 5+ | £51.18 |
Product Details
155R13 90/88N Wanda WR082 Tyre
Fitted to 5.0x13 4 Stud, 100mm PCD (Without Grease Nipple Cutout), 60.5mm Centre Bore, ET30 Wheel
Specification
| Product Type | Tyre & Wheel Assembly |
|---|---|
| Application | H/S Trailer |
| Tyre Size | 155 |
| Ply | 8 ply |
| Load Rating | 90/88N |
| Tyre Tread Pattern | WR082 |
| Fuel Efficiency | E |
| Wet Grip Rating | E |
| Wheel Diameter | 13.0in |
| Wheel Width | 4.50in |
| Stud Qty | 4in |
| PCD | 100.0mm |
| PCD Inch | 0.0in |
| Centre Bore | 60.5mm |
| Offset | 30.0mm |
| Stud Diameter | 15.5mm |
Wish List
AS13155-11E


