155/70R12 104/102N ST5000 & 5 Stud, 112mm Rim
Model Ref: AS121557-05N
£62.86 inc. VAT
| Quantity | Price inc. VAT |
|---|---|
| 1+ | £62.86 |
| 2+ | £61.61 |
| 5+ | £59.72 |
Product Details
**Premium** 155/70R12 104/102N Compass ST5000 Tyre
Fitted to a 4.5x12 5 Stud, 112mm PCD, 67mm Centre Bore, ET20 Wheel
Specification
| Product Type | Tyre & Wheel Assembly |
|---|---|
| Application | H/S Trailer |
| Tyre Size | 155/70 |
| Ply | N/A |
| Load Rating | 104/102N |
| Tyre Tread Pattern | ST5000 |
| Fuel Efficiency | E |
| Wet Grip Rating | E |
| Wheel Diameter | 12.0in |
| Wheel Width | 4.50in |
| Stud Qty | 5in |
| PCD | 112.0mm |
| PCD Inch | 0.0in |
| Centre Bore | 67.0mm |
| Offset | 20.0mm |
| Stud Diameter | 15.5mm |
Wish List
AS121557-05N


