5.00-10 84N T700 on 4 Stud, 139.7mm PCD Rim
Model Ref: AS105-25A
£48.23 inc. VAT
| Quantity | Price inc. VAT |
|---|---|
| 1+ | £48.23 |
| 2+ | £47.28 |
| 5+ | £45.83 |
Product Details
500-10 84N Cordial T700 TL Tyre
Fitted To 3.50x10 4 Stud, 139.7mm (5.5") PCD, 96mm Centre Bore Wheel
Specification
| Product Type | Tyre & Wheel Assembly |
|---|---|
| Application | H/S Trailer |
| Tyre Size | 5.00 |
| Ply | 8 ply |
| Load Rating | 84N |
| Tyre Tread Pattern | T700 |
| Wheel Diameter | 10.0in |
| Wheel Width | 3.50in |
| Stud Qty | 4in |
| PCD | 139.7mm |
| PCD Inch | 5.5in |
| Centre Bore | 96.0mm |
| Offset | 0.0mm |
| Stud Diameter | 14.5mm |
Wish List
AS105-25A


