5.00-10 79N P802 on 4 Stud, 4" PCD Rim
Model Ref: AS105-17K
£56.45 inc. VAT
| Quantity | Price inc. VAT |
|---|---|
| 1+ | £56.45 |
| 2+ | £55.32 |
| 5+ | £53.63 |
Product Details
500-10 79N Wanda P802 TL Tyre
Fitted To 3.50x10 4 Stud, 101.6mm (4" With Grease Nipple Cutout) PCD, 67mm Centre Bore Wheel
Specification
| Product Type | Tyre & Wheel Assembly |
|---|---|
| Application | H/S Trailer |
| Tyre Size | 5.00 |
| Ply | 6 ply |
| Load Rating | 79N |
| Tyre Tread Pattern | P802 |
| Wheel Diameter | 10.0in |
| Wheel Width | 3.50in |
| Stud Qty | 4in |
| PCD | 101.6mm |
| PCD Inch | 4.0in |
| Centre Bore | 67.0mm |
| Offset | 0.0mm |
| Stud Diameter | 12.5mm |
Wish List
AS105-17K


