22x11.00-8 80B P334 & 4 Stud, 100mm PCD Rim
Model Ref: AS082211-25B
£58.18 inc. VAT
| Quantity | Price inc. VAT |
|---|---|
| 1+ | £58.18 |
| 2+ | £57.02 |
| 5+ | £55.28 |
Product Details
22x11.00-8 80B (4pr) Wanda P334 Utility / Worksite TL Tyre
Fitted to 7.00x8 4 Stud, 100mm (Witout Grease Nipple Cutout) PCD, 60mm Centre Bore Wheel
Specification
| Product Type | Tyre & Wheel Assembly |
|---|---|
| Application | ATV Trailer |
| Tyre Size | 22x11.00 |
| Ply | 4pr |
| Load Rating | 80B |
| Tyre Tread Pattern | P334 Utility |
| Wheel Diameter | 8.0in |
| Wheel Width | 7.00in |
| Stud Qty | 4in |
| PCD | 100.0mm |
| PCD Inch | 0.0in |
| Centre Bore | 60.0mm |
| Offset | 0.0mm |
| Stud Diameter | 13.5mm |
Wish List
AS082211-25B

